حسینی شاهرودی: مردم ما از بی‌عدالتی تاریخی،بی‌تدبیری‌ها و عدم توسعه متوازن رنج می‌برند و عصبانی‌اند

[ad_1]

به گزارش فتن، سید حسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شاهرود، اظهار داشت: در 5 شنبه گذشته برای چندمین بار شاهد سفر رئیس‌جمهور بودیم که از این سفر هیچ‌چیزی عاید شرق استان سمنان ازجمله پرجمعیت‌ترین شهرستان استان سمنان شاهرود و نیز شهرستان میامی نشد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان و سفر به آن برای رئیس‌جمهور یک استثناست عنوان کرد: در این سفرها رئیس‌جمهور درواقع به زادگاه خود سر زد و در این راه پیگیری‌های من و استاندار سمنان برای حضور رئیس دولت در وسیع‌ترین و پرجمعیت‌ترین و پر مشکل‌ترین شهر شرقی استان سمنان به نتیجه نرسید.

نماینده شهرستان‌های شاهرود و میامی یا اشاره به اینکه مردم ما از بی‌عدالتی تاریخی بی‌انصافی بی‌تدبیری‌ها و عدم توسعه متوازن در استان سمنان رنج می‌برند و عصبانی‌اند اضافه کرد: مردم انتظار دارند تا رئیس‌جمهور در فرصت باقی‌مانده با دستور صریح خود گوشه‌ای از گره‌های کور شهرستان‌های شاهرود و میامی را بگشاید تا شاید (این کم‌توجهی) جبران شود.

حسینی شاهرودی از رئیس‌جمهور خواست تا برای تدوین سند توسعه شرق استان سمنان بر اساس ظرفیت‌ها و آمایش سرزمینی این بخش از استان دستور صریح صادر کند.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه شاهرود تنها فرودگاه عملیاتی و اقتصادی استان سمنان است و 25 سال قبل از سوی مردم شهرستان برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی ساخته شد بدون هیچ‌گونه کمک‌های دولتی احداث‌شده است بیان کرد: از رئیس‌جمهور می‌خواهیم تا به وزارتخانه‌های راه و کشور برای توسعه فرودگاه شاهرود و تسریع در صدور مجوز مرز هوایی و ایجاد پایانه صادراتی در این فرودگاه دستور صریح صادر کند.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی با بیان اینکه مشکل آب شرب یکی از مشکلات جدی روستاهای شهرستان‌های شاهرود و میامی و نیز شهر شاهرود است عنوان کرد: به برخی از روستاهای این دو شهرستان هنوز با تانکر آب‌رسانی می‌شود.

حسینی شاهرودی صدور دستور صریح رئیس‌جمهور به وزارت نیرو برای تسریع حل مشکل آب شرب روستاهای مناطق بسطام کالپوش خار توران و رفع موانع تأمین آب شرب شهر شاهرود از چشمه‌سارهای قطری و کالپوش را خواستار شد.

حل مشکلات احیای معادن و رونق تولید از سوی وزارت صنعتی معدن و تجارت با دستور ویژه رئیس‌جمهور از دیگر خواسته‌های حسینی شاهرودی از روحانی بود.

.

.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *